Čo je merino?

Vďaka unikátnym vlastnostiam a schopnostiam je merino jedným z najpokrokovejších ekologických materiálov súčasnosti. Vysoká odolnosť a dlhá životnosť sú najlepšou voľbou pre outdoor oblečenie.

Termoregulácia

Priedušnosť

UV Ochrana

Bez zápachu

TECHNOLÓGIE

Hlavným znakom značky Black hill outdoor® je využívanie najkvalitnejšej 100% prírodnej ovčej vlny bez syntetických prísad, získavanej zo špeciálne vyšľachteného druhu oviec Merino z Austrálie a Nového Zélandu. Oblečenie Black hill outdoor® je vyrábané z funkčných tkanín podľa nových technológií.

ikonka clasic

BLACKHILL CLASSIC

Má hladkú a pevnú štruktúru, je odolná voči mechanickému namáhaniu.

ikonka pierko

BLACKHILL SOFT

Vytvorená technikou tkania, ktorá vytvára vzdušnejšiu štruktúru, preto je jemná a mäkká na dotyk.

ikonka doubleface

BLACKHILL DOUBLE FACE

Špeciálna dvojvrstvová tkanina s hladšou a pevnejšou štruktúrou, mimoriadne odolná voči mechanickému namáhaniu.

Praktické tipy na ochranu pred slnkom na horách a počas letnej turistiky

Praktické tipy na ochranu pred slnkom na horách a počas letnej turistiky

Leto je obdobím, kedy sa všetci tešíme na slnečné dni a dobrodružstvá v prírode. Avšak, je dôležité si uvedomiť, že slnečné žiarenie môže mať negatívny vplyv na našu pokožku a zdravie. Preto je nevyhnutné venovať náležitú pozornosť ochrane pred slnkom, obzvlášť na horách. V tomto článku vám prinášame cenné rady a odporúčania, ako sa ochrániť pred slnkom a bezpečne si vychutnať prírodné krásy počas horúcich letných dní.


Merino vlna - udržateľná, odbúrateľná a ekologická voľba pre outdoorové oblečenie

Merino vlna - udržateľná, odbúrateľná a ekologická voľba pre outdoorové oblečenie

Merino vlna sa stala obľúbeným materiálom v módnom priemysle pre svoje jedinečné vlastnosti a výhody. Na rozdiel od iných vlnených materiálov je merino vlna mäkká, ľahká a priedušná, vďaka čomu sa pohodlne nosí po celý rok. To, čo odlišuje merino vlnu od ostatných materiálov, je jej udržateľnosť a ekologické výhody. Merino vlna je obnoviteľný zdroj, ktorý sa získava zo svetovo uznávaných oviec merino, ktoré je možné strihať viackrát do roka. V tomto blogovom príspevku sa pozrieme na mnohé výhody merino vlny a na to, prečo sa stala obľúbeným materiálom pre udržateľnú a ekologickú módu.


4 tipy, ako sa obliecť na jarnú turistiku do každého počasia

4 tipy, ako sa obliecť na jarnú turistiku do každého počasia

Jarná turistika je obľúbenou aktivitou pre mnoho ľudí, ktorí si chcú vychutnať krásy prírody a zároveň si udržiavať aktívny životný štýl. No počas jarných mesiacov sa počasie môže meniť až príliš rýchlo, čo môže viesť k nepríjemným prekvapeniam, ak nie sme primerane oblečení. Tu je zopár tipov, ako sa na jarnú turistiku pripraviť s merino oblečením, ktoré vám pomôže udržať sa v teple, suchu a komforte, bez ohľadu na to, aké počasie vás zaskočí.


4 veci, ktoré musí mať každý merino nadšenec

4 veci, ktoré musí mať každý merino nadšenec

Ak ste fanúšikom merino vlny, viete, že ide o jedno z najkvalitnejších a najuniverzálnejších textilných vlákien na svete. Oblečenie vyrobené z merino vlny má množstvo výhod, vrátane mäkkosti, tepelno-izolačných vlastností a odolnosti proti nepríjemnému zápachu a mnoho iných. Ak sa rozhodnete investovať do merino oblečenia, mali by ste mať v šatníku niekoľko nevyhnutných kúskov, ktoré vám poskytnú maximálny komfort a pohodlie. V tomto článku sa pozrieme na 4 veci, ktoré musí mať v šatníku každý merino nadšenec.


Ako si vybrať perfektnú prechodnú bundu na jarnú turistiku

Ako si vybrať perfektnú prechodnú bundu na jarnú turistiku

Jar je v plnom prúde. Už nemusíme chodiť von v ťažkých zimných bundách, no stále musíme byť pripravení na chladnejšie počasie, najmä pri turistike v horách. Prechodné bundy vám poskytnú potrebné teplo bez zbytočnej objemnosti. V tomto článku vám poradíme, na čo si dať pozor pri výbere prechodnej bundy, aby ste sa na jarnej turistike cítili pohodlne a zároveň boli dostatočne chránení pred nepriaznivým počasím.


Privítajte jar merino tričkami s UV ochranou

Privítajte jar merino tričkami s UV ochranou

Jar prichádza a s ňou aj ostré slnko na horách. A to si vyžaduje poriadnu UV ochranu! Počas pobytu v prírode alebo pri ostrom slnku sa nespoliehajte len na opaľovací krém a klobúky so širokou strieškou. Namiesto toho zvážte investíciu do UV-protection merino trička, ktoré je ideálne do slnečného počasia. Budete radi, že ste tak urobili, keď pri vašich potulkách po slovenských horách počas jarných dní pobudnete na slnku aj osem a viac hodín. Pozrime sa, prečo a ako tieto tričká fungujú.


Soňa Kopčoková: recenzia na Black hill outdoor

Soňa Kopčoková: recenzia na Black hill outdoor

Merino vlna. Tento materiál poznám už dlhšie. O vlastnostiach merino vlny som si najprv naštudovala a neskôr som výrobky z merino vlny vyskúšala aj sama na sebe. Preto by som vám rada priblížila moje skúsenosti s týmto populárnym materiálom.


Objavte svet telemarkového lyžovania

Objavte svet telemarkového lyžovania

Už máte dosť tradičného lyžovania a hľadáte novú výzvu na zimu? Ak áno, určite by ste mali vyskúšať telemarkový štýl lyžovania! Telemarkové lyžovanie je alpský šport, ktorý kombinuje zjazdové lyžovanie so severským štýlom. Je to skvelý spôsob, ako pridať ďalšiu vrstvu zložitosti a vzrušenia do vášho lyžiarskeho zážitku. Poďme spoločne preskúmať, v čom presne je telemarkový štýl lyžovania jedinečný. 


Soňa Kopčoková: Vystúpenie zo zóny komfortu a strachu mi otvorilo úplne nové rozmery

Soňa Kopčoková: Vystúpenie zo zóny komfortu a strachu mi otvorilo úplne nové rozmery

Soňa Kopčoková, bývalá majsterka sveta v body fitness, sa momentálne naplno venuje ultra behu. V minulosti zlomila viaceré, nielen ženské rekordy na rôznych trasách a pretekoch okolo sveta. Má adoptované tri deti a nedávno o nej vyšiel film SAMA NA CESTE. Prečítajte si, na čo zo svojich úspechov je najviac hrdá, ako a kde sa stretla s našou značkou Black hill outdoor a kde ju môžete vidieť v najbližších mesiacoch.


Navigátor Schwarzbacher: DAKAR s Black hillom bude príjemnejší

Navigátor Schwarzbacher: DAKAR s Black hillom bude príjemnejší

Legendárna rely Dakar začne už čoskoro písať svoju 44. kapitolu. Jej súčasťou bude v saudsko-arabskej púšti premiérovo aj Black hill outdoor. Naša značka sa dohodla na produktovom partnerstve s ULRICH SCHWARZBACHER DAKAR TEAMom. Posádka v zložení Juraj Ulrich (pilot), Ľuboš Schwarzbacher (navigátor), Alexander Nejedlý (šéf asistencie) a VadimBilousov (mechanik) sa bude počas púštneho dobrodružstva spoliehať na kvality merino oblečenia.

Ďalej
doručenie

V rámci SVK

doručenie do 24 hod alebo na druhý deň

záruka 3 roky

Záruka 3 roky

na zipsy YKK

garancia

Garancia

vrátenia peňazí

skladom

Všetok tovar

skladom