Powered by Smartsupp

Čo je merino?

Vďaka unikátnym vlastnostiam a schopnostiam je merino jedným z najpokrokovejších ekologických materiálov súčasnosti. Vysoká odolnosť a dlhá životnosť sú najlepšou voľbou pre outdoor oblečenie.

Termoregulácia

Priedušnosť

UV Ochrana

Bez zápachu

TECHNOLÓGIE

Hlavným znakom značky Black hill outdoor® je využívanie najkvalitnejšej 100% prírodnej ovčej vlny bez syntetických prísad, získavanej zo špeciálne vyšľachteného druhu oviec Merino z Austrálie a Nového Zélandu. Oblečenie Black hill outdoor® je vyrábané z funkčných tkanín podľa nových technológií.

ikonka clasic

BLACKHILL CLASSIC

Má hladkú a pevnú štruktúru, je odolná voči mechanickému namáhaniu.

ikonka pierko

BLACKHILL SOFT

Vytvorená technikou tkania, ktorá vytvára vzdušnejšiu štruktúru, preto je jemná a mäkká na dotyk.

ikonka doubleface

BLACKHILL DOUBLE FACE

Špeciálna dvojvrstvová tkanina s hladšou a pevnejšou štruktúrou, mimoriadne odolná voči mechanickému namáhaniu.


3 dôvody, prečo sa investícia do merino oblečenia vyplatí

3 dôvody, prečo sa investícia do merino oblečenia vyplatí

Merino vlna sa v outdoorovom svete teší čoraz väčšej obľube a my v Blackhille tento supermateriál jednoducho milujeme. O jej početných pozitívnych vlastnostiach síce nemáme pochýb, no úprimne dodávame, že jej cena k nim zrejme nepatrí. Aspoň nie na prvý pohľad. Kvalitné merino veru nie je lacným materiálom, no zároveň sme presvedčení, že investícia do vlneného oblečenia je veľmi rozumná a v konečnom dôsledku aj finančne efektívna voľba. Prečo by sme v záplave lacného oblečenia mali za to, čo si obliekame, zaplatiť viac?


Užite si jesennú turistiku v pohodlí: Čo si obliecť a zbaliť?

Užite si jesennú turistiku v pohodlí: Čo si obliecť a zbaliť?

Keď dlhé teplé noci pomaly striedajú chladné večery a svieže rána s oparom, je to neklamný znak toho, že prichádza naše najobľúbenejšie obdobie na turistiku. Ako sa správne obliecť a čo si nezabudnúť pribaliť, aby ste si jeseň na horách užili bezpečne a pohodlne?


Tip na výlet: Rozhľadňa Horné Lazy a celé Horehronie ako na dlani

Tip na výlet: Rozhľadňa Horné Lazy a celé Horehronie ako na dlani

Ak patríte k fanúšikom parádnych výhľadov a príjemnej turistiky, máme pre vás skvelý tip na výlet. Pri návšteve Horehronia sa určite oplatí odskočiť si k nám do Brezna. Nad naším mestom sa týči druhá najvyššia vyhliadková veža na Slovensku. Rozhľadňa Horné Lazy ponúka naozaj podmanivý zážitok a poteší nejedného milovníka hôr. A keďže máme toto miesto takpovediac doma, nenechali sme si ho, samozrejme, ujsť ani my.


Forest Skis: Lyže, ktoré vám ukážu novú dimenziu lyžovania

Forest Skis: Lyže, ktoré vám ukážu novú dimenziu lyžovania

Vzájomná podpora je prirodzená, hlavne u lokálnych značiek. Jednou z výnimočných športových slovenských firiem, s ktorou sme sa rozhodli užšie spolupracovať, je Forest Skis. Ak si počas letných prázdnin u nich zakúpite lyže na zimnú sezónu, dostanete zľavu 70 € na predobjednávkovú cenu s heslom Black hill outdoor. Ak ich ešte nepoznáte, radi vám túto značku predstavíme.


Ako si vyskladať letný outfit z merina

Ako si vyskladať letný outfit z merina

S príchodom leta sa začína aj sezóna letných výletov a turistiky. A to je výborný dôvod na oživenie vášho turistického šatníka ľahkými a vzdušnými vecami, ktoré vám pomôžu zvládnuť horúce letné dni. A tu na scénu prichádza merino vlna, ktorá je, možno prekvapivo, ideálnym materiálom na letné outfity. Známa je svojou schopnosťou regulovať teplotu tela, čo z nej robí skvelý výber aj pre letné ročné obdobie. Poradíme vám, ako si môžete vytvoriť štýlový a pohodlný letný outfit z merina.


Merino tričká: Ekologická voľba oblečenia na outdoorové aktivity

Merino tričká: Ekologická voľba oblečenia na outdoorové aktivity

V dnešnej dobe, kedy sa stále viac ľudí začína zaujímať o ekológiu a udržateľnosť, je dôležité premýšľať nielen o potravinách a spotrebných výrobkoch, ale aj o našom oblečení. Módny priemysel je známy svojou negatívnou ekologickou stopou, no stále existuje mnoho spôsobov, ako zvoliť ekologickejšie možnosti. Jednou z týchto možností sú merino tričká, ktoré sú štýlovou alternatívou s minimálnym vplyvom na životné prostredie.


Praktické tipy na ochranu pred slnkom na horách a počas letnej turistiky

Praktické tipy na ochranu pred slnkom na horách a počas letnej turistiky

Leto je obdobím, kedy sa všetci tešíme na slnečné dni a dobrodružstvá v prírode. Avšak, je dôležité si uvedomiť, že slnečné žiarenie môže mať negatívny vplyv na našu pokožku a zdravie. Preto je nevyhnutné venovať náležitú pozornosť ochrane pred slnkom, obzvlášť na horách. V tomto článku vám prinášame cenné rady a odporúčania, ako sa ochrániť pred slnkom a bezpečne si vychutnať prírodné krásy počas horúcich letných dní.


Merino vlna - udržateľná, odbúrateľná a ekologická voľba pre outdoorové oblečenie

Merino vlna - udržateľná, odbúrateľná a ekologická voľba pre outdoorové oblečenie

Merino vlna sa stala obľúbeným materiálom v módnom priemysle pre svoje jedinečné vlastnosti a výhody. Na rozdiel od iných vlnených materiálov je merino vlna mäkká, ľahká a priedušná, vďaka čomu sa pohodlne nosí po celý rok. To, čo odlišuje merino vlnu od ostatných materiálov, je jej udržateľnosť a ekologické výhody. Merino vlna je obnoviteľný zdroj, ktorý sa získava zo svetovo uznávaných oviec merino, ktoré je možné strihať viackrát do roka. V tomto blogovom príspevku sa pozrieme na mnohé výhody merino vlny a na to, prečo sa stala obľúbeným materiálom pre udržateľnú a ekologickú módu.

Ďalej
doručenie

V rámci SVK

doručenie do 24 hod alebo na druhý deň

záruka 3 roky

Záruka 3 roky

na zipsy YKK

garancia

Garancia

vrátenia peňazí

skladom

Všetok tovar

skladom