Čo je merino?

Vďaka unikátnym vlastnostiam a schopnostiam je merino jedným z najpokrokovejších ekologických materiálov súčasnosti. Vysoká odolnosť a dlhá životnosť sú najlepšou voľbou pre outdoor oblečenie.

Termoregulácia

Priedušnosť

UV Ochrana

Bez zápachu

TECHNOLÓGIE

Hlavným znakom značky Black hill outdoor® je využívanie najkvalitnejšej 100% prírodnej ovčej vlny bez syntetických prísad, získavanej zo špeciálne vyšľachteného druhu oviec Merino z Austrálie a Nového Zélandu. Oblečenie Black hill outdoor® je vyrábané z funkčných tkanín podľa nových technológií.

ikonka clasic

BLACKHILL CLASSIC

Má hladkú a pevnú štruktúru, je odolná voči mechanickému namáhaniu.

ikonka pierko

BLACKHILL SOFT

Vytvorená technikou tkania, ktorá vytvára vzdušnejšiu štruktúru, preto je jemná a mäkká na dotyk.

ikonka doubleface

BLACKHILL DOUBLE FACE

Špeciálna dvojvrstvová tkanina s hladšou a pevnejšou štruktúrou, mimoriadne odolná voči mechanickému namáhaniu.

Ako si vybrať perfektnú prechodnú bundu na jarnú turistiku

Ako si vybrať perfektnú prechodnú bundu na jarnú turistiku

Jar je v plnom prúde. Už nemusíme chodiť von v ťažkých zimných bundách, no stále musíme byť pripravení na chladnejšie počasie, najmä pri turistike v horách. Prechodné bundy vám poskytnú potrebné teplo bez zbytočnej objemnosti. V tomto článku vám poradíme, na čo si dať pozor pri výbere prechodnej bundy, aby ste sa na jarnej turistike cítili pohodlne a zároveň boli dostatočne chránení pred nepriaznivým počasím.


Privítajte jar merino tričkami s UV ochranou

Privítajte jar merino tričkami s UV ochranou

Jar prichádza a s ňou aj ostré slnko na horách. A to si vyžaduje poriadnu UV ochranu! Počas pobytu v prírode alebo pri ostrom slnku sa nespoliehajte len na opaľovací krém a klobúky so širokou strieškou. Namiesto toho zvážte investíciu do UV-protection merino trička, ktoré je ideálne do slnečného počasia. Budete radi, že ste tak urobili, keď pri vašich potulkách po slovenských horách počas jarných dní pobudnete na slnku aj osem a viac hodín. Pozrime sa, prečo a ako tieto tričká fungujú.


Soňa Kopčoková: recenzia na Black hill outdoor

Soňa Kopčoková: recenzia na Black hill outdoor

Merino vlna. Tento materiál poznám už dlhšie. O vlastnostiach merino vlny som si najprv naštudovala a neskôr som výrobky z merino vlny vyskúšala aj sama na sebe. Preto by som vám rada priblížila moje skúsenosti s týmto populárnym materiálom.


Objavte svet telemarkového lyžovania

Objavte svet telemarkového lyžovania

Už máte dosť tradičného lyžovania a hľadáte novú výzvu na zimu? Ak áno, určite by ste mali vyskúšať telemarkový štýl lyžovania! Telemarkové lyžovanie je alpský šport, ktorý kombinuje zjazdové lyžovanie so severským štýlom. Je to skvelý spôsob, ako pridať ďalšiu vrstvu zložitosti a vzrušenia do vášho lyžiarskeho zážitku. Poďme spoločne preskúmať, v čom presne je telemarkový štýl lyžovania jedinečný. 


Soňa Kopčoková: Vystúpenie zo zóny komfortu a strachu mi otvorilo úplne nové rozmery

Soňa Kopčoková: Vystúpenie zo zóny komfortu a strachu mi otvorilo úplne nové rozmery

Soňa Kopčoková, bývalá majsterka sveta v body fitness, sa momentálne naplno venuje ultra behu. V minulosti zlomila viaceré, nielen ženské rekordy na rôznych trasách a pretekoch okolo sveta. Má adoptované tri deti a nedávno o nej vyšiel film SAMA NA CESTE. Prečítajte si, na čo zo svojich úspechov je najviac hrdá, ako a kde sa stretla s našou značkou Black hill outdoor a kde ju môžete vidieť v najbližších mesiacoch.


Navigátor Schwarzbacher: DAKAR s Black hillom bude príjemnejší

Navigátor Schwarzbacher: DAKAR s Black hillom bude príjemnejší

Legendárna rely Dakar začne už čoskoro písať svoju 44. kapitolu. Jej súčasťou bude v saudsko-arabskej púšti premiérovo aj Black hill outdoor. Naša značka sa dohodla na produktovom partnerstve s ULRICH SCHWARZBACHER DAKAR TEAMom. Posádka v zložení Juraj Ulrich (pilot), Ľuboš Schwarzbacher (navigátor), Alexander Nejedlý (šéf asistencie) a VadimBilousov (mechanik) sa bude počas púštneho dobrodružstva spoliehať na kvality merino oblečenia.


Black hill outdoor oblečenie v divočine švédskeho Laponska

Black hill outdoor oblečenie v divočine švédskeho Laponska

Po časoch pandémie, ktorá nás uzavrela na 2 roky doma a hlavne nám neumožnila cestovať do zahraničia, sme sa s priateľom nevedeli dočkať tohto leta. Naplánovali sme si naň dlhý trek vo Švédskom Laponsku, nazývaný Kungsleden „King’s trail“. 


Emmie v Nórsku: môj bežný deň na saniach

Emmie v Nórsku: môj bežný deň na saniach

Naša ambasádorka Emmie strávila nejaký ten čas na saniach v Nórsku (nebola sama, spoločnosť jej robili aljašskí husky). Viacerí ste sa pýtali hlavne na to, ako vyzeral jej bežný deň. Preto sme Emmie vyspovedali a zistili viac: Veľa záležalo vždy od toho, či sme mali bookingy (turistov) alebo nie, či sme mali niečo na pláne alebo nie, taktiež nebolo pravidlo, že som mala voľné víkendy, záležalo od toho, ako veľa práce bolo, no každý, čo vlastní toľko veľa psíkov vie, že okolo nich sa vždy nejaká práca nájde.


Cesta za novým - vysnívaným životom

Cesta za novým - vysnívaným životom

„Emi, 5. Septembra letíme do Nórska si splniť naše sny!” - túto informáciu mi napísala moja najlepšia kamarátka Emka na moje narodeniny. Bol to ten najkrajší darček, aký som kedy v živote dostala a zároveň najúžasnejší týždeň strávený cestovaním - v karavane, po mojej vysnívanej krajine, a ešte k tomu s ňou. („Because one Emma is never enough.”- Emma) 


Na koňoch Južnou Amerikou

Na koňoch Južnou Amerikou

Južná Amerika, Argentína, zo severu na juh na koňoch?  Prečo nie, povedali si zrejme cestovatelia Joži a Pali o takomto čase pred rokom.

Ďalej
doručenie

V rámci SVK

doručenie do 24 hod alebo na druhý deň

záruka 3 roky

Záruka 3 roky

na zipsy YKK

garancia

Garancia

vrátenia peňazí

skladom

Všetok tovar

skladom