Jarný výpredaj -20% s kódom: JAR20

3 dôvody, prečo sa investícia do merino oblečenia vyplatí

Merino vlna sa v outdoorovom svete teší čoraz väčšej obľube a my v Blackhille tento supermateriál jednoducho milujeme. O jej početných pozitívnych vlastnostiach síce nemáme pochýb, no úprimne dodávame, že jej cena k nim zrejme nepatrí. Aspoň nie na prvý pohľad. Kvalitné merino veru nie je lacným materiálom, no zároveň sme presvedčení, že investícia do vlneného oblečenia je veľmi rozumná a v konečnom dôsledku aj finančne efektívna voľba. Prečo by sme v záplave lacného oblečenia mali za to, čo si obliekame, zaplatiť viac?

1. Pohodlie na nezaplatenie

Merino vlna je rozhodne jedným z najšikovnejších funkčných materiálov. Má jedinečné termoregulačné schopnosti, skvelo narába s vlhkosťou, dýcha s vami, prirodzene odpudzuje vodu, dokonca aj oheň, odoláva zápachu, je pružné, jemné, antibakteriálne, no skrátka takmer dokonalé. Táto kombinácia supervlastností je ozaj ojedinelá a zaručuje vám maximálny komfort pri akejkoľvek aktivite, dokonca aj v extrémnych podmienkach. A to je naozaj na nezaplatenie, no nie? 

Za zmienku stojí aj fakt, že jeden kúsok vydrží naozaj veľa nosenia bez potreby prania. Také tričko si môžete obliekať pokojne aj celý týždeň bez toho, aby utrpelo vaše pohodlie (alebo pohodlie vášho okolia ;) ). To obzvlášť oceníte na cestách, či dlhých trekoch. Okrem toho, že niečo málo ušetríte na praní, ušetríte aj miesto vo vašom šatníku či batohu.

2. Udržateľnosť, aby na nás nedoplácala príroda

Aj v záplave nových syntetických materiálov sa radi vraciame k tradícii. Výroba oblečenia z umelých vláken je možno lacnejšia, no konečný účet za nás platí niekto iný. Nezdá sa nám fér, aby to bola práve naša príroda – veď naše oblečenie slúži najmä na to, aby sme si ju mohli do sýtosti užívať a tak si ju chceme uchovať. Vlna je prírodný a ekologický materiál a príroda si s ním hravo poradí, keď oblečenie doslúži. Navyše, naše produkty sa snažíme vyrábať v čo najväčšej miere lokálne, čím sa snažíme našu ekologickú stopu minimalizovať. Nie je to dokonalé, no veríme, že každý malý krok k väčšej udržateľnosti sa počíta. „Doma“ ušité oblečenie z udržateľných prírodných materiálov má teda v porovnaní s lacnou plastovou veľkovýrobou pridanú hodnotu, ktorú oceníme v dlhodobom meradle.

3. Nadčasová kvalita, čo stojí za to

Aj v prípade módy platí staré známe: „nie sme takí bohatí, aby sme si mohli kupovať lacné veci“. V Blackhill Outdoor vyrábame oblečenie tak, aby s vami vydržalo dlho. Tomu zodpovedá výber prémiových materiálov, precízne šitie, no aj voľba nadčasových dizajnov. V našom portfóliu nenájdete žiadne módne výstrelky podliehajúce trendom, len poctivé a praktické kúsky, ktoré si rovnako radi oblečiete aj po niekoľkých rokoch. Samozrejme, musia aj čo-to vydržať, veď naše oblečenie slúži predovšetkým aktívnym dobrodruhom. Merino vlna je však vďaka svojim vlastnostiam neskutočne univerzálna - naozaj stačí pár dobrých kúskov a vystačíte si s nimi na horách aj v meste, pri športe aj cestovaní, prakticky celoročne a na dlhé roky. Nepotrebujete tak množstvo oblečenia na množstvo príležitostí. V minimalistickom kapsulovom šatníku sa bude merino vlne určite dariť :)

Kvalitné merino oblečenie má síce vyššiu cenovku, no kúpa je v takom prípade naozajstnou investíciou. Finálnu cenu totiž nenájdete na visačke. Skutočnú hodnotu nášmu oblečeniu dávame až po kúpe – tým, ako často, ako dlho a aj ako radi ho nosíme a tiež tým, čo sa s oblečením stane po tom, keď doslúži. A pri takejto matematike nám z toho merino vychádza naozaj veľmi výhodne.

Ak hľadáte naozaj kvalitné merino oblečenie, navštívte náš e-shop, kde nájdete široký výber merino oblečenia pre všetky outdoorové aktivity. S našim merino oblečením budete pripravení na akékoľvek počasie a zároveň si budete vychutnávať maximálny komfort a pohodlie počas všetkých turistických dobrodružstiev.