Jarný výpredaj -20% s kódom: JAR20

Ako si vybrať perfektnú prechodnú bundu na jarnú turistiku

Jar je v plnom prúde. Už nemusíme chodiť von v ťažkých zimných bundách, no stále musíme byť pripravení na chladnejšie počasie, najmä pri turistike v horách. Prechodné bundy vám poskytnú potrebné teplo bez zbytočnej objemnosti. V tomto článku vám poradíme, na čo si dať pozor pri výbere prechodnej bundy, aby ste sa na jarnej turistike cítili pohodlne a zároveň boli dostatočne chránení pred nepriaznivým počasím.

Prečítajte si aj: Privítajte jar merino tričkami s UV ochranou

Prechodná bunda by mala mať kapucňu.

Kapucňa je najlepším priateľom prechodnej bundy. Pri turistike je kapucňa obzvlášť užitočná na to, aby udržala vašu hlavu v suchu pri náhlych výkyvoch počasia. Dobrá kapucňa by mala pohodlne pasovať na vašu hlavu bez toho, aby bola príliš tesná alebo voľná a mala by mať šnúrkový uťahovací systém, ktorý poskytuje dostatok priestoru na pohyb okolo hlavy bez pocitu zovretia popruhmi alebo prackami, ktoré by nepríjemne tlačili.

Pre pohodlné vrstvenie je dôležitý dobrý strih.

Ak máte na sebe príliš veľkú alebo malú bundu, môže byť ťažké navrstviť spodné oblečenie. To isté platí aj pre nohavice – ak sú príliš voľné alebo tesné, budete sa v nich cítiť pri pohybe nepríjemne. Špeciálne tvarovaný strih našich prechodných búnd ponúka výbornú pohyblivosť tela a rúk, čo určite oceníte nielen na horách.

Pozor na vrecká!

Vrecká sú nevyhnutnou súčasťou každej bundy, no prichádzajú v rôznych tvaroch a veľkostiach. Uistite sa, že vrecká na vašej novej bunde majú správnu veľkosť na všetky vaše potreby. Väčšina našich merino búnd má dve bočné vrecká na zips, jedno náprsné vrecko na zips a dve vnútorné vrecká, takže všetky potrebné veci a drobnosti si môžete bezpečne uložiť.

Záver

Prechodné bundy sú nevyhnutnou súčasťou každého outdoorového šatníka a dajú sa použiť na všetko od turistiky, cez voľnočasové aktivity až po cyklistiku. Kľúčom k výberu tej najlepšej prechodnej bundy je nájsť takú, ktorá dobre sedí, je priedušná a zodpovedá vášmu štýlu. Ak hľadáte niečo štýlové s množstvom vreciek a rôznymi farebnými možnosťami, naša ponuka sa vám určite bude páčiť!