Jarný výpredaj -20% s kódom: JAR20

Dovolenka na pláži, aj na horách zároveň? Prečo nie?

Leto je v plnom prúde a snáď každý sa už teší na pauzu od práce, zaslúžený oddych a lietanie po dovolenkách. O tých však má každý odlišnú predstavu. Kým niekto túži vycestovať na slnkom zaliatu pláž, iný sa chce vydať na túru do hôr. Ak medzi vami a vaším partnerom alebo priateľmi nastane takáto situácia, treba hľadať kompromis. Čo takto aj pláž, aj hory pohromade? Prečítajte si nasledujúce riadky a uvidíte, ktoré destinácie dokážu naplniť všetky vaše očakávania od dovolenky.

SABAH, MALAJZIA

Malý štát rozliehajúci sa na severnom cípe ostrova Borneo je miestom, ktoré zaručene uspokojí aj toho najnáročnejšieho cestovateľa. Turistov čaká množstvo kopcov a hôr ponúkajúcich unikátne krásy, a pre tých najnáročnejších tu je hora Gunung Kinabalu s výškou 4095 metrov, najvyšší vrch na Borneu. Kto uprednostňuje lesy pred horami, má možnosť nazrieť do národného parku Kinabalu, v ktorom sa môže pokochať krásou fauny a flóry dažďového pralesa. Nezabudnite si teda zabaliť aj kvalitné oblečenie z merina. Na svoje si prídu aj milovníci opaľovania sa a plávania, na ktorých čakajú pláže ako Kelambu Beach, Tanjung Aru, Pantai Dalit a mnohé iné.

OSTROV HARRIS, ŠKÓTSKO

Aj severská časť sveta dokáže potešiť ako milovníkov hôr, tak aj teplomilných dovolenkárov. Ostrov Harris, ležiaci severozápadne od pobrežia Škótska, je toho dôkazom. Ak uprednostňujete váľanie sa na slnku a plávanie, zájdite na pláže Scarista, Luskentyre alebo Dailbeag, kde sa dosýta nabažíte slnečných lúčov a osviežujúcej morskej vody. Ak sa rozhodnete, že chcete viac dobrodružstva, nahoďte na seba kvalitné termo oblečenie a vyrazte do okolitých kopcov. Najvyšším bodom ostrova je hora Clisham s výškou 799 metrov, ktorá vám okrem vzrušujúcej túry poskytne aj nádherný výhľad na okolie.

MALORKA, ŠPANIELSKO

Destinácia, ktorú každý z vás zaručene pozná, v sebe skrýva nielen unikátnu nádheru, ale aj nespočetné možnosti na rekreáciu. Nájdete tu ako pokojné alebo zábavou žijúce pláže, tak aj turistické trasy na relax alebo také, ktoré vám prinesú vzrušujúce a napínavé zážitky. Trasy, ktoré vám, turistom, spríjemnia dovolenku, sú napríklad na ostrove Cabrera. Ďalej na Malorke nájdete výstupy na pohorie Puig de Massanella alebo možnosť urobiť si výlet na hrad Castell d’Alaró. Plážoví milovníci, vás čakajú pláže, aké na svete nenájdete. Biele pláže nájdete na polostrove Formentor, azúrové vody potešia vaše oči na pláži Caló des Moro a pre milovníkov pláží obklopených skalami je tu pláž Sa Calobra.

RODOS, GRÉCKO

Skĺbiť túru s plážovou rekreáciou môžete v Grécku, kde na vás čaká ostrov Rodos plný rekreačných možností. Pre tých, ktorí sa radšej opaľujú alebo vyhľadávajú vody, v ktorých sa osviežia, je tu pláž Tsambika na jeho východnom pobreží, na ktorej nájdete krištáľovo čistú vodu a obľúbený cestovateľský rezort. Ak sa rozhodnete, že by ste si radi ponaťahovali nohy, nemusíte chodiť ďaleko. Samotná pláž Tsambika je obklopená viacerými kopcami a lesmi, v ktorých zažijete jedinečné dobrodružstvá.

SVÄTÁ LUCIA

Chcete spolu so svojimi blízkymi spoznávať krásy Karibského mora? V tom prípade treba zamieriť rovno na ostrovný štát Svätá Lucia. Čo vám ponúka? Čokoľvek, po čom každý dovolenkár túži. Na ostrove nájdete tiché, ale aj životom pulzujúce pláže. Turistické nátury majú možnosť spoznávať jedinečnú prírodu, ktorá sa len tak nevidí. Môžete vyraziť na prechádzky okolitými dažďovými lesmi, alebo skúsiť náročnejšie trasy na vrchy týčiace sa nad ostrovom, ktorými sú Petit Piton a Gros Piton. Nech si vyberiete čokoľvek, zaručene nebudete sklamaní žiadnym rozhodnutím.

Vydať sa na dovolenku, na ktorej budú všetci spokojní a každý si príde na svoje, nie je vôbec náročné. Stačí si zvoliť tú správnu destináciu, vziať so sebou svojich blízkych, dobrú náladu, oblečenie, ktoré vás starostlivo ochráni, nech vyrazíte kamkoľvek, a o dovolenku snov je postarané.