Zľava -25% s kódom MLYN25. Viac info: Súťaž MLYN

Merino ponožky stvorené pre zážitky

Tajomstvo skutočne dobrých zážitkov sa ukrýva v detailoch. A tí najskúsenejší outdooroví nadšenci vedia, že ani tá najvytuningovanejšia výbava ti nemusí stačiť, pokiaľ zanedbáš výber kvalitných ponožiek. Ten je dôležitý rovnako ako výber obuvi, veď nohy si to pri túre či športe odmakajú snáď najviac, preto si zaslúžia maximálny komfort. A ten im doprajú práve ponožky z merino vlny.

 Prečo je práve merino vlna tou pravou voľbou (dokonca aj v lete)?

 V Black Hill Outdoor v tom máme jasno – merino vlna je ten najideálnejší funkčný materiál s vynikajúcimi schopnosťami a navyše je vymyslený samotnou prírodou. O jeho mimoriadnych vlastnostiach sme už písali veľakrát. Jeho najväčšou výhodou je vynikajúca schopnosť termoregulácie – dokáže udržiavať optimálnu telesnú teplotu a to nielen v zime, ale aj v lete. Vlnených ponožiek sa teda nemusíš obávať ani v teplom počasí. V chlade totiž výborne hrejú, no v lete naopak, chránia pre prehriatím. Udržiavajú tak ideálnu mikroklímu chodidiel a vďaka vysokej priedušnosti vlny pokožka voľne dýcha. Nemusíš sa tak báť spotených nôh. Prebytočnú vlhkosť vlna rýchlo odvedie odparovaním a ak sa aj noha pri extrémnom výkone spotí viac, merino dokáže pohltiť až 30% svojho objemu bez toho, aby si pocítil nepohodlie. Túto vlastnosť oceníš aj vtedy, keď sa brodíš podmáčaným terénom, či snehovým závejom. Merino vlna udrží tvoje nohy v pohode a v suchu.

 Navyše, ovčia vlna je prirodzene antibakteriálna. V praxi to znamená, že sa nemusíš po výkone zdráhať vyzuť sa v stane či na chate, nikoho tým neohrozíš na zdraví :) Merino zabraňuje množeniu baktérií a tak redukuje vznik nepríjemného zápachu nôh. Po dlhšom nosení ponožky stačí dobre vyvetrať a môžeš ich opäť bez problémov natiahnuť, čo sa výborne hodí najmä pri niekoľkodňových trekoch či cestovaní (dokonca vďaka tomu ušetríš vzácne miesto vo vaku).

 

Merino ponožky vynikajú svojou funkčnosťou a komfortom pri nosení aj v náročných podmienkach. Udržujú ideálnu mikroklímu chodidiel a nohy sú tak v pohodlí počas všetkých tvojich aktivít – ako v zime, tak aj v lete.

 Prečo nie sú ponožky 100% merino?

 Z merino vlny šijeme všetky naše kúsky a ponožky nemôžu byť výnimkou. Možno takou malou – kvôli zvýšenej námahe materiálu si narozdiel od stopercentne vlneného oblečenia ponožky vyžadujú prímes polyamidu a elastanu, siahli sme teda po priadzi certifikovanej značkou  bluesign®. V obuvi totiž ponožky dostávajú zabrať a tak je táto špeciálna zmes vlákien nielen veľmi príjemná na dotyk, ale aj mimoriadne odolná voči mechanickej námahe, pričom si stále zachováva kvalitu udržateľnosti. Podiel merina v našich ponožkách dosahuje 65 až 70% (podľa zvoleného modelu), čo zaručuje zachovanie mimoriadnych funkčných vlastností vlnených kúskov.

 V ponuke nájdeš hrubšie merino ponožky Ďumbier (70% merino), ktoré sú mimoriadne mäkké a pohodlné a sú výborné najmä v chladnejších mesiacoch, ako aj ponožky Chopok (65% merino), ktoré sú z ľahšieho úpletu a sú využiteľné celoročne, teda aj v lete. Vďaka kvalitnému materiálu a anatomickému strihu sú merino ponožky skvelé na všetky outdoorové aktivity, či už sa vyberieš na turistiku, lyžovačku, rybolov alebo stanovačku. Podržia ťa v bežných aj extrémnych podmienkach a tvoje nohy udržia v maximálnom pohodlí.

 

 Výber dobrej obuvi je základ, no rovnako dôležitý je aj výber ponožiek. Za poskytnuté pohodlie sa ti nohy odvďačia najlepšími zážitkami.

Ak už máš nachodené nejaké tie kilometre, určite vieš, že dobrá výbava je základom tých najlepších zážitkov. Merino vlna sa dokonale postará o tvoje chodidlá a ty si tak môžeš užívať dobrodružstvá bez pocitu nepohodlia. Navyše, ponožky od Black Hill Outdoor sú vyrábané z certifikovaných udržateľných materiálov a ušité v slovenskej krajčírskej dielni. Nielenže tak získaš kvalitnú a funkčnú výbavu, no navyše podporíš domácu výrobu. A za kvalitné ponožky sa ti tvoje nohy odvďačia kvalitnými zážitkami!

 Pozri si v eshope:

MERINO PONOŽKY ĎUMBIER

MERINO PONOŽKY CHOPOK