Využite zľavový kód: LETO30 do konca mesiaca!!

Na koňoch Južnou Amerikou

Južná Amerika, Argentína, zo severu na juh na koňoch?  Prečo nie, povedali si zrejme cestovatelia Joži a Pali o takomto čase pred rokom. Napriek absolútnej neznalosti Jožiho s jazdou na motorke, práve na tomto dopravnom prostriedku prešli Vietnam, bez jazykovej znalosti prestopovali Čínu, a dokonca splavili Dunaj až po Čierne more bez toho, že by Pali vedel plávať.

                                       

Jedným z ďalších dobrodružstiev je cesta cez Argentínu na koňoch, s cieľom prejsť a vidieť až jednu z najjužnejších oblastí – Patagóniu. Ako inak bez toho, aby vedeli jazdiť či zapriahať kone, hoci tento raz sa už začali vopred trochu pripravovať v jazdeckej škole. No ešte sa k nim tentoraz pridáva Lujza, ich kameramanka, ktorá sa takisto ako umeniu venuje aj vytrvalostnému jazdectvu.

               

Trio cestovateľov sa venuje otázkam slobody, prekonávania prekážok v cestovaní ale aj v živote. Zisťujú kam až siahajú hranice pre jedinca v spoločnosti. Nevyberajú si tú najjednoduchšiu cestu, ale objavnú, pričom chcú vedieť čo dokážu a poznať kultúru i ľudí priamo bez turistického pozlátka a pretvárky. Formu dopravy si zvolili možno menej obvyklú, ale nie je to len ich rozmar a túžba byť odlišní. Iba čiastočne. Chcú poukázať i na to ako rýchlo sa na zemi zmenili spôsoby dopravy. Joži, Pali a Lujza sa pokúsia vrátiť k pôvodnej forme cestovania, na koňoch, vyzdvihujúc ekologickú stránku, ale i čaro tohto spôsobu. Nenadarmo sa hovorí, že najkrajší pohľad je z chrbta koňa. Bez uponáhľanosti a častej nevšímavosti dnešnej doby k okoliu. Táto filozofia je blízka aj firme Blackhill outdoor, preto sa títo traja dobrodruhovia tešia na spoluprácu s ňou pri tejto náročnej výprave. 

                            

Dúfame, že výprava bude úspešná až do šťastného konca a vy sa môžete tešiť na ďalšie aktualizácie z jej priebehu na blogu a sociálnych sieťach.