Jarný výpredaj -20% s kódom: JAR20

Okolie Brezna ponúka turistiku aj zaujímavé miesta

Malebný región Horehronie láka svojou rozmanitosťou milovníkov aktívneho pohybu aj ľudí bažiacich po oddychu v lone prírody. Prekrásne výhľady v sebe ukrýva národný park Muránska planina, historické stavby a jedinečnú atmosféru mesta zase kultúrne a spoločenské centrum Horehronia – Brezno. Športoví a turistickí nadšenci si tu prídu na svoje. Okrem pestrých možností na turistiku sa okres Brezno oplatí navštíviť ešte pre jednu vec – obchodík Black hill outdoor, v ktorom kúpite špičkové oblečenie na vaše budúce potulky.

NA TÚRU V SPRÁVNOM OBLEČENÍ

Pôžitok z turistiky závisí od viacerých faktorov: od pekného počasia, zohratej partie turistov, ako aj od správneho oblečenia. Práve vhodné oblečenie nie je iba vizuálnym a estetickým doplnkom turistu, ale najmä kúskom, ktorý môže ovplyvniť celý zážitok z turistiky. V zle zvolenom oblečení sa môžete pri fyzickej námahe cítiť nekomfortne a pokaziť si tak celý výlet. Primerané oblečenie na zdolávanie turistických cieľov by preto malo byť pohodlné, nadčasové a trvácne. Investícia do kvality sa oplatí a oblečenie z obchodu Black hill outdoor je toho dôkazom.

VÝHODY MERINO VLNY

Príjemné, funkčné a nadčasové, presne také je turistické oblečenie z merino vlny. Ide síce o kúsky, pri ktorých je potrebné siahnuť hlbšie do peňaženky, investícia je však v tomto prípade namieste. Vysoká kvalita a neoceniteľné schopnosti merino vlny ako jemnosť a výborné termoregulačné vlastnosti s pocitom sucha sú obrovskými plusmi, ktoré si pochvaľuje nejeden outdoorový nadšenec. Keď sa k merino vlne pridajú práca a doplnky slovenských výrobcov a dodávateľov, dokonalý kúsok je na svete. Napríklad nohavice z merino vlny testované v náročných horských podmienkach na vysokohorských vodcoch sú zárukou, že keď si ich raz oblečiete, budete ich nosiť stále. Svoj ideálny kúsok si vyberiete v predajni Black hill outdoor v Brezne. Prvotriedne outdoorové oblečenie sa stane vaším verným parťákom pri výletoch do hôr, na lyžovačke či pri chvíľach strávených na rybách.

TIPY NA VÝLETY V OKOLÍ BREZNA A MURÁNSKEJ PLANINY

S kvalitným oblečením na turistiku vám už nič nebude brániť v ceste objavovať krásy Muránskej planiny alebo plánovať výlety do okolia Brezna. Za zmienku stoja nasledujúce tipy na výlety, ktoré si jednoducho nemôžete nechať ujsť.

SALAŠ ZBOJSKÁ

Priam rozprávkový pocit nadobudnete, keď sa ocitnete v blízkosti salaša Zbojská. Kam sa len rozhliadnete, uvidíte zeleň a prekrásnu prírodu. Salaš Zbojská je ideálnou zastávkou pri výletoch Muránskou planinou, kde pri chutnom obede alebo osviežujúcom nápoji načerpáte stratenú energiu. Priamo na území národného parku nevynechajte návštevu vyhliadkovej veže alebo si zapožičajte bicykel a obdivujte krásy sedla Zbojská zo sedadla bicykla.

LESNÍCKY SKANZEN VO VYDROVSKEJ DOLINE

Lesnícky skanzen alebo múzeum v prírode je atrakciou, ktorá každoročne púta množstvo domácich, ako aj zahraničných turistov. Návšteva tohto miesta je prínosná najmä pre deti, ktoré majú možnosť stráviť deň v lese a zároveň sa hravou formou naučiť viac o lesných drevinách, o živote horárov, ako aj o ochrane lesov alebo s úžasom v očiach obdivovať drevené sochy a malú drevenú kaplnku dodnes slúžiacu svojmu účelu.

K lesníckemu skanzenu vás dopraví aj Čiernohronská železnica, ktorá premáva po troch trasách – jednou z nich je aj Vydrovská dolina. Tešiť sa budete nielen na cieľovú destináciu, ale aj na samotnú zážitkovú cestu.

CHATA MILANA RASTISLAVA ŠTEFÁNIKA

Odpočívať s pohárom piva alebo kofoly v ruke a pritom sa kochať výhľadom na panorámu nízkotatranských kopcov nie je len pekná predstava, ale aj skvelá realita, ktorú môžete zažiť, pokiaľ sa odhodláte zdolať ĎumbierChata Milana Rastislava Štefánika je vychýreným miestom a obľúbeným ubytovaním turistov, ktorí majú na ďalší deň chuť pokračovať v túrach po hrebeňoch Nízkych Tatier. Štefánička, ako ju mnohí nazývajú, je turistom sprístupená celoročne a cesta k nej vedie príjemným lesným terénom popri podzemnom skvoste – Jaskyni mŕtvych netopierov.

JASKYŇA MŔTVYCH NETOPIEROV

Nasledujúci tip na výlet ocenia hlavne adrenalínoví nadšenci. V centrálnej časti Nízkych Tatier sa rozprestiera podzemný poklad – Jaskyňa mŕtvych netopierov, ktorá patrí medzi najrozsiahlešie a najvýznamnejšie jaskyne na Slovensku. Na zoznam turistických cieľov by si mali jaskyňu pripísať všetci tí, ktorých lákajú nevšedné zážitky a neboja sa tajomných skalných chodníčkov a lanových istení.

KRPÁČOVO

Osviežujúce kúpanie v prírodnom kúpalisku počas horúcich letných dní si môžete dopriať, ak pri svojich potulkách Horehroním zamierite do turistického strediska Krpáčova. Raj chatárov a ľudí, ktorí hľadajú oddych v prírode leží blízko vyústenia Vajskovskej doliny. Oblasť Krpáčova ponúka využitie počas celého roka – v lete príjemné čľapkanie sa vo vode, na jar a na jeseň hľadanie hríbov a v zime korčuľovanie na zamrznutej hladine robia z tohto strediska unikátne miesto vyhľadávané turistami aj z ďalekého okolia.

Niektoré cieľové destinácie si musíte “vyšliapať” peši, niekde vám ich uľahčí lanovka, no zvoliť môžete aj iné zaujímavé spôsoby prepravy. Ak sa rozhodnete na horehroní ostať dlhšie ako len na víkend, vhod vám určite padne požičovňa e-bicyklov, s ktorými sa možnosti na turistiku ešte viac rozšíria. Portál cyklo.horehronie.sk ponúka zároveň tipy na cyklistické výlety, ktoré vás určite inšpirujú.