Využite zľavový kód: LETO30 do konca mesiaca!!

Soňa Kopčoková: recenzia na Black hill outdoor

Merino vlna. Tento materiál poznám už dlhšie. O vlastnostiach merino vlny som si najprv naštudovala a neskôr som výrobky z merino vlny vyskúšala aj sama na sebe. Preto by som vám rada priblížila moje skúsenosti s týmto populárnym materiálom.

Čo je merino vlna a prečo ju volím na dlhé preteky

Je to prírodný materiál vyrobený z ovčej vlny špeciálneho druhu oviec. Merino vlna je veľmi jemná a príjemná na dotyk, výborne odvádza vlhkosť a reguluje teplotu, preto nerobí pocit chladu, aj keď sa človek spotí. 

Skutočnú hodnotu pre mňa merino oblečenie prinieslo, až keď som presedlala na dlhšie vzdialenosti - 100 km preteky, 100 míľové preteky, viacdňové prebehy, multiday preteky a pod. Keď človek má bežať dva, šesť, alebo jedenásť dní v kuse a má na sebe 20-litrový bežecký batoh, kde väčšinu miesta zaberie povinná výbava, zváži si, či bude brať nejaké oblečenie na výmenu. Stačia vrstvy na chlad a dážď. A tak som na preteky tipu 300 km okolo Mont Blanc, alebo 3-dňový prebeh Tatier zvolila merino vlnu (a produkty inej značky). Ako jej jedinú nevýhodu vidím jemnosť materiálu. Pri mojich hodinách a kilometroch behu, bolo tričko čoskoro plné dierok a tak bolo znehodnotené. Preto som sa v minulosti znova vrátila k syntetickým materiálom.

Ako som sa zoznámila so značkou Black hill outdoor

Raz som ale natrafila na značku Black hill outdoor. Slovenskú značku. V ponuke mali produkty vhodné presne pre moje potreby, navyše vyrobené zo špičkových materiálov. Ultraľahká rada oblečenia obtiahnutá na tele sa mi hneď zapáčila. Design spodných vrstiev je jednoduchý, materiál tenký a príjemne mäkký.

Rozhodla som sa ich produkty vyskúšať. Ale keď, tak poriadne. Čakal ma týždeň intenzívnych tréningov na Stubai. Ráno beh, cez deň skialp, večer posilňovňa. Tak to mám rada. Na vyskúšanie nového oblečenia som sa rozhodla celý týždeň aktívneho tréningu absolvovať v jednom tričku, jedných spodných nohaviciach a v jedných ponožkách. Bez prania. Po každej fáze tréningu som tričko, spodné nohavice a ponožky dala iba vysušiť. 

Moje postrehy a hodnotenie merino oblečenia Black hill outdoor

Zaujímali ma viaceré vlastnosti merino oblečenia: 

  • 1: aký budem mať pocit na tele pri pohybe. Ideálna spodná vrstva je pre mňa taká, o ktorej neviem.
  • 2: pach, a to na miestach, kde sa potím pri záťaži najviac.
  • 3: odolnosť materiálu. Predošlá skúsenosť s tenkým merino oblečením inej značky bola taká, že po pár dňoch intenzívnych tréningov sa objavili prvé dierky. 

Týždeň a 40 hodín tréningu preskúšali moju výbavu a merino oblečenie značky Black hill outdoor hodnotím takto:

  • 1: Teploty sa pohybovali od +3°C do -15°C . Spodná vrstva mi vytvárala dokonalý tepelný komfort. Pri pohybe mi stačilo tenké spodné tričko, legíny a jedna vrstva navrchu. Keď som sa spotila, vlhkosť ma nechladila, tričko sa na mne bez problémov osušilo. Putká na palce na tričku vydržali nekonečne veľa obliekaní a vyzliekaní bez porušenia.
  • 2: Čo sa týka pachu - po intenzívnejšom behu som pach cítila. Po osušení na vešiaku pach zmizol. Po týždni som tričko oprala ručne v studenej vode a nevidela som na ňom žiadne známky týždňa plného každodenných tvrdých tréningov.
  • 3: Ponožky mi vytvárali optimálny tepelný komfort. Pri behu v teniskách, aj pri skialpe v lyžiarkách, som ich mala ako jedinú vrstvu. Noha bola v komforte aj v intenzívnom pohybe, pri behu a takisto pri zjazdoch na lyžiach. 

V neposlednom rade ma potešil aj strih trička až do polovice bedier. Mám to tak rada, spodok chrbta si chcem chrániť. Celkovo značku Black hill outdoor za mňa hodnotím 10 bodov z 10. Prekonala všetky moje potreby a očakávania. Som rada, že mám kúsky, ktoré využijem pri mojich ďalších dobrodružstvách.