Tip na výlet: Rozhľadňa Horné Lazy a celé Horehronie ako na dlani

Ak patríte k fanúšikom parádnych výhľadov a príjemnej turistiky, máme pre vás skvelý tip na výlet. Pri návšteve Horehronia sa určite oplatí odskočiť si k nám do Brezna. Nad naším mestom sa týči druhá najvyššia vyhliadková veža na Slovensku. Rozhľadňa Horné Lazy ponúka naozaj podmanivý zážitok a poteší nejedného milovníka hôr. A keďže máme toto miesto takpovediac doma, nenechali sme si ho, samozrejme, ujsť ani my.

PREČITAJTE SI AJ: Hľadáte dokonalý outfit na túru? Zistite, ako si vyskladať letný outfit z merina.

Black hill odporúča

Nízke Tatry, Horehronské podolie, Poľana, Veporské vrchy, Muránska Planina, či Kremnické vrchy – takúto panorámu si skrátka chcete pozrieť. Bezmála štyridsaťmetrová oceľová veža čnie vysoko nad vrcholmi stromov, a tak očarí luxusným a nerušeným 360-stupňovým výhľadom, no iste zaujme i svojím nevšedným dizajnom. 

Aj samotná trasa k rozhľadni má čo ponúknuť. Je zokruhovaná a prechádza malebnými podhorskými lúkami a lesmi. Nájdete na nej tiež Banský náučný chodník s 5 zastávkami, či drevený megafón, ktorý zintenzívňuje zvuky okolitej prírody. Príjemným bonusom je altánok s prameňom a neďaleká Danielia obora. Na svoje si teda prídu malí aj veľkí, športovci aj rekreační turisti.

Horné Lazy


Po stopách Black hillu

Ak sme vás presvedčili na výlet, vyberte sa do Brezna do časti Banisko, len 5 minút autom od našej predajne. Odtiaľ pokračujte po nespevnenej lesnej ceste popri potoku, po asi pol kilometri natrafíte na rázcestie označujúce dve možnosti. My sme si vybrali cestu vpravo, no odporúčame zvoliť skôr opačný smer. Výstup je stredne náročný a priemerne zdatný turista zvládne celý okruh s prevýšením zhruba 330 m za asi 2 hodiny chôdze. Avšak pozor – viac než túra môže dať zabrať niektorým návštevníkom samotný výstup na vežu. Je totiž naozaj vysoká a ak vám srdce nerozbúcha pohľad na náš nádherný región, tak ho iste rozbúcha pohľad nadol.

V prípade, že by sa vám cestou z Horných Lazov turistiky málilo, po červenej značke môžete pokračovať na Dedečkovu chatu či k vysielaču Skalka. Alternatívou na dlhší výlet je teda nástup aj cieľ v sedle Pohanské.

Rozhľadňa Horné Lazy so svojimi dychberúcimi výhľadmi a 192 schodmi určite stojí za návštevu. Našim zákazníkom ju veľmi radi odporúčame, ak chcú objaviť nevšedné miesta na Horehroní - hoci aj priamo popri návšteve našej kamennej predajne, veď to máme ozaj len na skok. Ak sme vás teda inšpirovali, budeme radi, ak prídete zreferovať svoj zážitok osobne k nám do Black Hill outdoor.

Horné Lazy tip na výlet

Dôležité info na záver

  • Trasa: Brezno Banisko (rázcestník Lazná dolina) - Horné lazy - Brezno Banisko  (okruh)
  • Čas: 2 h
  • Dĺžka: 5,5 km
  • Prevýšenie: 330 m
  • Náročnosť: stredne náročná
  • Mapa trasy
  • Extra tip: Nezabudnite, že aj na túto túru vás u nás radi vybavíme od hlavy až po päty.