Jarný výpredaj -20% s kódom: JAR20

Trek okolo Annapurien v Himalájach v Nepále

Tam kde sa ostatní vyzliekali my sme ostávali oblečení, tam kde sa ostatní obliekali my sme stále zostávali oblečení.

Prvého apríla sme sa rozhodli absolvovať trek okolo Annapurien v Himalájach v Nepále. My čo sme nikdy do hôr nevkročili. Prvý apríl ? Nie. Cítili sme to tak. A navyše išli sme s našou obľúbenou Dorotkou Nvotovou.

Stanovili sme si plán postupných každotýždenných tréningových trekov v blízkom aj vzdialenejšom okolí na viac ako pol roka. S tým súviselo postupné zháňanie potrebnej turistickej výbavy, podľa aktuálnych skúseností. Vsadili sme na kvalitu. Veľa čítali, porovnávali, objavovali.

Ďalšou podmienkou bola myšlienka, ak existuje adekvátny výrobok , podporiť domácu značku. A tiež ekologické a prírodné materiály. Postupne sme si zabezpečli topánky, batohy, paličky, ponožky, spacáky, spodné merino prádlo. Najviac sme sa však museli sústrediť na vrchnú vrstvu. Bude tam zima. Vsadili sme na merino materiály. Po zadaní slov merino, bunda, slovenská značka, do vyhľadávača Vám toho až tak veľa nenabehne.

Hneď prvá voľba spĺňala všetko čo sme potrebovali. Black Hill outdoor. Design sivej bundy Bojan sivá, ma hneď dostal. Manželke k nej ako sestrička sedela bunda Jasna, sivá. Hovorili sme si že budeme také šede myšky. Obidve spĺňali hrúbkou a gramážou merina podmienky do väčšej zimy. V  auguste firma Blackhill vyhlásila facebookovú súťaž , kúp jednu bundu a druhú môžeš vyhrať.
A bolo rozhodnuté. Objednal som moju a zapojil sa do súťaže. Čakal som, že vyhrám pre manželku. Šanca bola jedna ku dvom. Zapojili sa len dvaja súťažiaci. To bude príbeh, keď vyhrám bundu,
napíšem im recenziu, sľúbil som si. Nevyhral som. Vyhrala tá druhá pani.

V polovici novembra sme mali odísť. Bundu pre manželku sme ešte nemali. Týždeň pred naším odchodom sa konal cestovateľský festival „cestou necestou“ a značka Black hill tam mala stánok s
oblečením. Napísal som im či by priniesli na vyskúšanie manželkou vybraný kabátik Jasna. Ochotne priniesli. Sedel ako keby ho šili na jej postavu. Zdarma nám pribalili aj lanolinový prostriedok na
ošetrovanie a čelenku.

Za pár dní sme sa dostali cez Kathmandu, až do hôr. Prišiel čas preveriť, ako sme sa pripravili. Od tejto chvíle sa stali bundičky každodennou súčasťou celého dňa. Putovali s nami horami, dolinami a veľmi dôležitú súčasť zohrali aj v podvečerných hodinách v spoločenských priestoroch v Guesthousoch, kde väčšinou ešte nebola zapálená piecka a nedalo sa ohriať. Kúrilo sa len od 17tej do 21. hodiny. Pri prechode cez Thorong la pass, 5500m, a výstup na najvyššie položené jazero sveta Tilicho Lake, 5000m, kde sme stúpali v neskutočnom mraze, sme si na merino bundičky Black hill prehodili tenké, ale neprefúkateľné a vodeodolné membránové bundy, ktoré stále nosíme zbalené pre prípad dažďa a silného vetra v batohu. Okolo obeda pri zostupe už išli zasa dole.

Treba povedať, že sme budili záujem aj u našich spolu trekerov a dokonca aj u Nepálcov. Ešte nikdytaké nevideli a dosť ich to zaujímalo. Všetci boli páperkáči.Tam kde sa páperkáči vyzliekali my sme ostávali oblečení, tam kde sa páperkáči obliekali my sme stále zostávali oblečení. Postupne si nás všímali, boli sme neprehliadnuteľní. Prichádzali sa pýtať na naše skúsenosti, nikto s takýmito bundami ešte neprišiel do styku. Nikdy počas celého treku nám nebolo zima. Ani pri extrémnych podmienkach. Majú perfektnú kapucňu a výborne tvarovaný priestor na bradu. A keď sa oprelo slniečko stačilo rozopnúť zips.

Asi dva krát, za celý čas musela ísť do batoha. Za celý čas používania nesmrdela a ani sa nijak mechanicky nepoškodila. A to aj keď bola vystavená extrémne prašným podmienkam. Až po návrate domov ich manželka oprala. Sú ako nové. Výhodou je, že ich design ich umožňuje používať aj na bežné nosenie.
Aj vďaka merino oblečeniu Black hill, sme viac krát konštatovali, že sme po stránke vybavenia veľmi
dobre pripravení.

Tento článok píšem bezodplatne, s presvedčenia podporiť výrobok svetovej kvality, vyrobený na Slovensku, na základe osobných skúseností . Ak by ste sa spýtali, kohokoľvek z našej trekerskej
skupiny, či si pamätá na naše oblečenie, verte že všetci by vedeli. Naše nadšenie z tohto oblečenia bolo uveriteľné.