Powered by Smartsupp

Jar prichádza a s ňou aj ostré slnko na horách. A to si vyžaduje poriadnu UV ochranu! Tento rok sa pri ochrane pred slnkom nespoliehajte len na opaľovací krém a klobúky so širokou strieškou. Namiesto toho zvážte investíciu do UV-protection merino trička, ktoré je ideálne do slnečného počasia. Budete radi, že ste tak urobili, keď pri vašich potulkách po slovenských horách počas jarných dní pobudnete na slnku aj osem a viac hodín. Pozrime sa, prečo a ako tieto tričká fungujú.

Prečítajte si aj: Soňa Kopčoková: recenzia na Black hill outdoor

Prirodzená ochrana

Tričká z merino vlny poskytujú vynikajúcu ochranu pred slnečným ultrafialovým žiarením vďaka jedinečnému spôsobu, akým merino vlákno odráža svetlo. Merino vlna má prirodzene vysoký UPF rating 50+, čo znamená, že vlákna merino vlny môžu v skutočnosti odrážať až 97 % slnečných lúčov späť od ich povrchu, tzn. že tieto tričká pôsobia ako prirodzený opaľovací krém. Navyše, na rozdiel od mnohých chemických opaľovacích krémov, merino vlna nedráždi citlivú pokožku, ani nespôsobuje žiadne alergické reakcie vďaka svojim prirodzeným vlastnostiam. Vďaka tomu sú tieto tričká ideálne na ochranu vašej pokožky, keď ste vonku a užívate si teplé počasie.

Regulácia teploty

Okrem vynikajúcej ochrany pred UV žiarením ponúka merino vlna aj ďalšiu veľkú výhodu (nielen) pri letnom nosení: reguláciu teploty! Merino vlna vás dokáže udržať v chlade v horúcich dňoch a v teple v chladných dňoch vďaka svojej jedinečnej schopnosti rýchlo absorbovať a uvoľňovať vlhkosť. Navyše, merino vlna je prirodzene antibakteriálna a odolná voči zápachu, takže sa nemusíte báť, že by ste po dlhom dni na slnku zapáchali.

Soňa na horách

Odolnosť a pohodlie

Napokon, merino tričká ponúkajú vynikajúcu odolnosť a pohodlie v porovnaní s inými typmi tričiek vyrobených z bežnej bavlny alebo syntetických materiálov, ako je polyester alebo nylon. Vlákna v merino vlne sú jemnejšie ako vlákna, ktoré sa nachádzajú v tradičných bavlnených látkach, vďaka čomu sú pohodlnejšie a príjemnejšie k pokožke.

Záver

Merino tričká s prirodzenou ochranou proti UV žiareniu sú nevyhnutnou súčasťou šatníka každého outdoorového nadšenca, ktorý chce túto jarnú i letnú sezónu zostať chránený. Sú ľahké, priedušné, odolné voči zápachu a ponúkajú vynikajúcu ochranu pred slnkom – to všetko bez obetovania pohodlia! Ak teda hľadáte spôsob, ako sa túto sezónu chrániť pred ostrými slnečnými lúčmi, zvážte investíciu do merino trička. Vaša pokožka sa vám poďakuje!