Soňa Kopčoková: Vystúpenie zo zóny komfortu a strachu mi otvorilo úplne nové rozmery

Soňa Kopčoková: Vystúpenie zo zóny komfortu a strachu mi otvorilo úplne nové rozmery

Soňa Kopčoková, bývalá majsterka sveta v body fitness, sa momentálne naplno venuje ultra behu. V minulosti zlomila viaceré, nielen ženské rekordy na rôznych trasách a pretekoch okolo sveta. Má adoptované tri deti a nedávno o nej vyšiel film SAMA NA CESTE. Prečítajte si, na čo zo svojich úspechov je najviac hrdá, ako a kde sa stretla s našou značkou Black hill outdoor a kde ju môžete vidieť v najbližších mesiacoch.


Navigátor Schwarzbacher: DAKAR s Black hillom bude príjemnejší

Navigátor Schwarzbacher: DAKAR s Black hillom bude príjemnejší

Legendárna rely Dakar začne už čoskoro písať svoju 44. kapitolu. Jej súčasťou bude v saudsko-arabskej púšti premiérovo aj Black hill outdoor. Naša značka sa dohodla na produktovom partnerstve s ULRICH SCHWARZBACHER DAKAR TEAMom. Posádka v zložení Juraj Ulrich (pilot), Ľuboš Schwarzbacher (navigátor), Alexander Nejedlý (šéf asistencie) a VadimBilousov (mechanik) sa bude počas púštneho dobrodružstva spoliehať na kvality merino oblečenia.


Na koňoch Južnou Amerikou

Na koňoch Južnou Amerikou

Južná Amerika, Argentína, zo severu na juh na koňoch?  Prečo nie, povedali si zrejme cestovatelia Joži a Pali o takomto čase pred rokom.


Na čo myslieť pri plánovaní zimnej turistiky

Na čo myslieť pri plánovaní zimnej turistiky

Hory netreba nikdy podceňovať a v zime to platí dvojnásobne. Základom je dobrá príprava. Tá sa totiž nepostará len o príjemné zážitky, no občas zachráni aj zdravie, či dokonca život. Napriek náročnejším podmienkam a možno o niečo ťažšiemu batohu má však turistika v zime nepopierateľné čaro a začína jej holdovať čoraz viac ľudí.


Ako sa obliecť na zimnú turistiku

Ako sa obliecť na zimnú turistiku

S príchodom chladnejších dní automaticky klesá aj počet turistov na horách. Nie každý je fanúšikom zimnej turistiky a mnohokrát sa ľudia domnievajú, že túra v zime je iba pre fajnšmekrov, ktorým neprekáža brodenie sa snehom a neustály chlad. Práve mínusové teploty odrádzajú turistov azda najčastejšie. Správne oblečenie však zabezpečí tepelný komfort počas celého dňa.


Trek okolo Annapurien v Himalájach v Nepále

Trek okolo Annapurien v Himalájach v Nepále

Tam kde sa ostatní vyzliekali my sme ostávali oblečení, tam kde sa ostatní obliekali my sme stále zostávali oblečení.

Prvého apríla sme sa rozhodli absolvovať trek okolo Annapurien v Himalájach v Nepále. My čo sme nikdy do hôr nevkročili. Prvý apríl ? Nie. Cítili sme to tak. A navyše išli sme s našou obľúbenou Dorotkou Nvotovou.

Stanovili sme si plán postupných každotýždenných tréningových trekov v blízkom aj vzdialenejšom okolí na viac ako pol roka. S tým súviselo postupné zháňanie potrebnej turistickej výbavy, podľa aktuálnych skúseností. Vsadili sme na kvalitu. Veľa čítali, porovnávali, objavovali.


Prometova hora - Kazbek

Prometova hora - Kazbek

Kto má rád hory a navštívil Kaukaz, musí si ho zamilovať. Je to rozsiahla divočina na pomedzí Európy a Ázie. Nebotyčné vrcholy, ľadovce, divoké horské rieky, nádherná nočná obloha, v porovnaní s Alpami málo turistov (závisí to tiež od lokality). Relatívna blízkosť a cenová dostupnosť z neho robia zaujímavú destináciu aj pre našincov. No nie sú to len hory, čo robí tento kút sveta výnimočným. Región na juh od Veľkého Kaukazu má bohatú históriu. Písali sa tu dejiny najstarších civilizácií, trvalé osídlenie tu pretrváva od paleolitu. Pôsobili tu Chetiti, Gréci, vládol tu Alexander Veľký Macedónsky. Arménsko ako prvá krajina na svete prijala v roku 301 kresťanstvo. Svoje ríše tu mali Rimania, Peržania aj Arabi.


S dobrodruhom v Mexiku

S dobrodruhom v Mexiku

„Počas novembra 2019 sa rozhodol Jožo Terem z Dobrodruh.sk so skupinou ďalších Dobrodruhov splniť si jeden zo svojich snov a vystúpiť na najvyššiu horu Mexika – Pico de Orizaba, vysokú 5 636 metrov“ Hoci ma táto hora skoro šesťtisíc metrov, ide o „choďák“ a netreba na ňu ovládať žiadne horolezecké techniky. Samozrejme, vyžaduje si kondičku a dobrú aklimatizáciu. A tak sme ešte pred samotným výstupom podnikli na rôznych miestach Mexika niekoľko turistických a aklimatizačných výstupov, aby sme si zvykli na miestne podnebie, nadmorskú výšku a celkovo sa dostali trochu do formy po náročnom cestovaní.

Ďalej