MERINO PONOŽKY STVORENÉ PRE ZÁŽITKY

MERINO PONOŽKY STVORENÉ PRE ZÁŽITKY

Tajomstvo skutočne dobrých zážitkov sa ukrýva v detailoch. A tí najskúsenejší outdooroví nadšenci vedia, že ani tá najvytuningovanejšia výbava ti nemusí stačiť, pokiaľ zanedbáš výber kvalitných ponožiek. Ten je dôležitý rovnako ako výber obuvi, veď nohy si to pri túre či športe odmakajú snáď najviac, preto si zaslúžia maximálny komfort. A ten im doprajú práve ponožky z merino vlny.

 

 


7 SUPERSCHOPNOSTÍ MERINO VLNY: V ČOM SA UKRÝVA JEJ SILA?

7 SUPERSCHOPNOSTÍ MERINO VLNY: V ČOM SA UKRÝVA JEJ SILA?

Merino vlna je základ všetkých našich kúskov. Prečo? Jednoducho preto, že je skvelá a pri dobrodružstvách v prírode, na cestách aj v meste funguje presne tak, ako potrebuješ. Podrží ťa za všetkých podmienok a tak ťa nič neobmedzuje pri tvojich zážitkoch. Jej prirodzeným kvalitám sa nevyrovná žiadne iné vlákno – prírodné ani syntetické. V čom je jej tajomstvo?


NA ČO MYSLIEŤ PRI PLÁNOVANÍ ZIMNEJ TURISTIKY

NA ČO MYSLIEŤ PRI PLÁNOVANÍ ZIMNEJ TURISTIKY

Hory netreba nikdy podceňovať a v zime to platí dvojnásobne. Základom je dobrá príprava. Tá sa totiž nepostará len o príjemné zážitky, no občas zachráni aj zdravie, či dokonca život. Napriek náročnejším podmienkam a možno o niečo ťažšiemu batohu má však turistika v zime nepopierateľné čaro a začína jej holdovať čoraz viac ľudí.


AKO SA OBLIECŤ NA ZIMNÚ TURISTIKU

AKO SA OBLIECŤ NA ZIMNÚ TURISTIKU

S príchodom chladnejších dní automaticky klesá aj počet turistov na horách. Nie každý je fanúšikom zimnej turistiky a mnohokrát sa ľudia domnievajú, že túra v zime je iba pre fajnšmekrov, ktorým neprekáža brodenie sa snehom a neustály chlad. Práve mínusové teploty odrádzajú turistov azda najčastejšie. Správne oblečenie však zabezpečí tepelný komfort počas celého dňa.


MERINO VS. SYNTETICKÉ VLÁKNA? PRÍRODE TO NIE JE JEDNO.

MERINO VS. SYNTETICKÉ VLÁKNA? PRÍRODE TO NIE JE JEDNO.

To, že na merino nedáme dopustiť, je zjavné. V dobe, kedy v obchodoch prevláda oblečenie z pokrokových syntetických materiálov s najvymakanejšími „fičúrkami“, je za naším nadšením pre merino vlnu oveľa viac, než len jej skvelé funkčné vlastnosti. Je to samotná príroda.

Ako outdooroví nadšenci k nej máme blízko, milujeme čas strávený v nej a veríme, že každý z nás je svojím dielom zodpovedný za jej ochranu. A aj preto sme veľkými fanúšikmi merino vlny.  Merino je totiž 100% prírodný a udržateľný materiál.


TREK OKOLO ANNAPURIEN V HIMALÁJACH V NEPÁLE.

TREK OKOLO ANNAPURIEN V HIMALÁJACH V NEPÁLE.

Tam kde sa ostatní vyzliekali my sme ostávali oblečení, tam kde sa ostatní obliekali my sme stále zostávali oblečení.

Prvého apríla sme sa rozhodli absolvovať trek okolo Annapurien v Himalájach v Nepále. My čo sme nikdy do hôr nevkročili. Prvý apríl ? Nie. Cítili sme to tak. A navyše išli sme s našou obľúbenou Dorotkou Nvotovou.

Stanovili sme si plán postupných každotýždenných tréningových trekov v blízkom aj vzdialenejšom okolí na viac ako pol roka. S tým súviselo postupné zháňanie potrebnej turistickej výbavy, podľa aktuálnych skúseností. Vsadili sme na kvalitu. Veľa čítali, porovnávali, objavovali.


PROMETEOVA HORA- KAZBEK

PROMETEOVA HORA- KAZBEK

Kto má rád hory a navštívil Kaukaz, musí si ho zamilovať. Je to rozsiahla divočina na pomedzí Európy a Ázie. Nebotyčné vrcholy, ľadovce, divoké horské rieky, nádherná nočná obloha, v porovnaní s Alpami málo turistov (závisí to tiež od lokality). Relatívna blízkosť a cenová dostupnosť z neho robia zaujímavú destináciu aj pre našincov. No nie sú to len hory, čo robí tento kút sveta výnimočným. Región na juh od Veľkého Kaukazu má bohatú históriu. Písali sa tu dejiny najstarších civilizácií, trvalé osídlenie tu pretrváva od paleolitu. Pôsobili tu Chetiti, Gréci, vládol tu Alexander Veľký Macedónsky. Arménsko ako prvá krajina na svete prijala v roku 301 kresťanstvo. Svoje ríše tu mali Rimania, Peržania aj Arabi.


S DOBRODRUHOM V MEXIKU

S DOBRODRUHOM V MEXIKU

„Počas novembra 2019 sa rozhodol Jožo Terem z Dobrodruh.sk so skupinou ďalších Dobrodruhov splniť si jeden zo svojich snov a vystúpiť na najvyššiu horu Mexika – Pico de Orizaba, vysokú 5 636 metrov“ Hoci ma táto hora skoro šesťtisíc metrov, ide o „choďák“ a netreba na ňu ovládať žiadne horolezecké techniky. Samozrejme, vyžaduje si kondičku a dobrú aklimatizáciu. A tak sme ešte pred samotným výstupom podnikli na rôznych miestach Mexika niekoľko turistických a aklimatizačných výstupov, aby sme si zvykli na miestne podnebie, nadmorskú výšku a celkovo sa dostali trochu do formy po náročnom cestovaní.

Ďalej