CESTA ZA NOVÝM - VYSNÍVANÝM ŽIVOTOM

CESTA ZA NOVÝM - VYSNÍVANÝM ŽIVOTOM

„Emi, 5. Septembra letíme do Nórska si splniť naše sny!” - túto informáciu mi napísala moja najlepšia kamarátka Emka na moje narodeniny. Bol to ten najkrajší darček, aký som kedy v živote dostala a zároveň najúžasnejší týždeň strávený cestovaním - v karavane, po mojej vysnívanej krajine, a ešte k tomu s ňou. („Because one Emma is never enough.”- Emma) 


NA KOŇOCH JUŽNOU AMERIKOU

NA KOŇOCH JUŽNOU AMERIKOU

Južná Amerika, Argentína, zo severu na juh na koňoch?  Prečo nie, povedali si zrejme cestovatelia Joži a Pali o takomto čase pred rokom.


MERINO PONOŽKY STVORENÉ PRE ZÁŽITKY

MERINO PONOŽKY STVORENÉ PRE ZÁŽITKY

Tajomstvo skutočne dobrých zážitkov sa ukrýva v detailoch. A tí najskúsenejší outdooroví nadšenci vedia, že ani tá najvytuningovanejšia výbava ti nemusí stačiť, pokiaľ zanedbáš výber kvalitných ponožiek. Ten je dôležitý rovnako ako výber obuvi, veď nohy si to pri túre či športe odmakajú snáď najviac, preto si zaslúžia maximálny komfort. A ten im doprajú práve ponožky z merino vlny.

 

 


7 SUPERSCHOPNOSTÍ MERINO VLNY: V ČOM SA UKRÝVA JEJ SILA?

7 SUPERSCHOPNOSTÍ MERINO VLNY: V ČOM SA UKRÝVA JEJ SILA?

Merino vlna je základ všetkých našich kúskov. Prečo? Jednoducho preto, že je skvelá a pri dobrodružstvách v prírode, na cestách aj v meste funguje presne tak, ako potrebuješ. Podrží ťa za všetkých podmienok a tak ťa nič neobmedzuje pri tvojich zážitkoch. Jej prirodzeným kvalitám sa nevyrovná žiadne iné vlákno – prírodné ani syntetické. V čom je jej tajomstvo?


NA ČO MYSLIEŤ PRI PLÁNOVANÍ ZIMNEJ TURISTIKY

NA ČO MYSLIEŤ PRI PLÁNOVANÍ ZIMNEJ TURISTIKY

Hory netreba nikdy podceňovať a v zime to platí dvojnásobne. Základom je dobrá príprava. Tá sa totiž nepostará len o príjemné zážitky, no občas zachráni aj zdravie, či dokonca život. Napriek náročnejším podmienkam a možno o niečo ťažšiemu batohu má však turistika v zime nepopierateľné čaro a začína jej holdovať čoraz viac ľudí.


AKO SA OBLIECŤ NA ZIMNÚ TURISTIKU

AKO SA OBLIECŤ NA ZIMNÚ TURISTIKU

S príchodom chladnejších dní automaticky klesá aj počet turistov na horách. Nie každý je fanúšikom zimnej turistiky a mnohokrát sa ľudia domnievajú, že túra v zime je iba pre fajnšmekrov, ktorým neprekáža brodenie sa snehom a neustály chlad. Práve mínusové teploty odrádzajú turistov azda najčastejšie. Správne oblečenie však zabezpečí tepelný komfort počas celého dňa.


MERINO VS. SYNTETICKÉ VLÁKNA? PRÍRODE TO NIE JE JEDNO.

MERINO VS. SYNTETICKÉ VLÁKNA? PRÍRODE TO NIE JE JEDNO.

To, že na merino nedáme dopustiť, je zjavné. V dobe, kedy v obchodoch prevláda oblečenie z pokrokových syntetických materiálov s najvymakanejšími „fičúrkami“, je za naším nadšením pre merino vlnu oveľa viac, než len jej skvelé funkčné vlastnosti. Je to samotná príroda.

Ako outdooroví nadšenci k nej máme blízko, milujeme čas strávený v nej a veríme, že každý z nás je svojím dielom zodpovedný za jej ochranu. A aj preto sme veľkými fanúšikmi merino vlny.  Merino je totiž 100% prírodný a udržateľný materiál.


TREK OKOLO ANNAPURIEN V HIMALÁJACH V NEPÁLE.

TREK OKOLO ANNAPURIEN V HIMALÁJACH V NEPÁLE.

Tam kde sa ostatní vyzliekali my sme ostávali oblečení, tam kde sa ostatní obliekali my sme stále zostávali oblečení.

Prvého apríla sme sa rozhodli absolvovať trek okolo Annapurien v Himalájach v Nepále. My čo sme nikdy do hôr nevkročili. Prvý apríl ? Nie. Cítili sme to tak. A navyše išli sme s našou obľúbenou Dorotkou Nvotovou.

Stanovili sme si plán postupných každotýždenných tréningových trekov v blízkom aj vzdialenejšom okolí na viac ako pol roka. S tým súviselo postupné zháňanie potrebnej turistickej výbavy, podľa aktuálnych skúseností. Vsadili sme na kvalitu. Veľa čítali, porovnávali, objavovali.

Ďalej