NA ZAČIATKU BOLI ,,NOHAVICE“

Motiváciou zakladateľa značky Black hill outdoor ® boli nohavice z merino vlny s vynikajúcimi termoregulačnými vlastnosťami zadovážené v zahraničí. Rokmi overený materiál, doslova nezničiteľný sa stal inšpiráciou. Slovenský ani zahraničný trh nič podobné neponúkal a z dôvodu veľkého dopytu vznikla myšlienka, skúsiť to na vlastnú päsť. A vtedy sa to začalo – materiál, návrhári, krajčíri….

FUNKČNÉ, TRVÁCNE A NADČASOVÉ

Prvé nohavice z merino vlny značky Black hill outdoor®- funkčné, trvácne a nadčasové boli na trhu. Začalo sa testovať a skúšať, s tým nám radi pomohli horskí vodcovia. Môžeme spokojne povedať,, podarili sa,, čoho dôkazom boli pozitívne ohlasy a veľký záujem .
Z počiatočného modelu jediných outdoorových nohavíc sa po viacročných skúsenostiach v oblasti outdoorového oblečenia, začal postupne vyvíjať a vytvárať dokonalý systém oblečenia z merino vlny na voľný čas a šport. Ako sa hovorí „šaty robia človeka“ a preto je nesmierne dôležité, cítiť sa v nich pohodlne a k tomu aj dobre vyzerať.
Vďaka všestranným vlastnostiam merino vlny, oblečenie Black hill outdoor®môžeme odporučiť pre náročné aktivity v horách, ktoré trvajú aj niekoľko dní, ako je horolezectvo, skialpinizmus, turistika, lyžovanie, rybačky aj poľovačky. Príjemne sa v ňom budete cítiť aj počas cestovania a každodenného nosenia.

KVALITA JE NAŠOU VÝSADOU

Značka Black hill outdoor® sa vo svojej produkcii zameriava na outdoorové oblečenie, ktoré je výsledkom kvalitného spracovania prémiovej merino vlny a profesionálneho šitia s dôrazom na využitie slovenských výrobcov a dodávateľov.
Hlavným znakom značky Black hill outdoor® je využívanie najkvalitnejšej 100% prírodnej ovčej vlny bez syntetických prísad, získavanej so špeciálne vyšľachteného druhu oviec merino z Austrálie a Nového Zélandu. Oblečenie Black hill outdoor®je vyrábané z funkčných tkanín podľa nových technológií.
Mnohé z materiálov si navrhujeme sami a sme hrdí na to, že ich nevyberáme len na základe trendu alebo dizajnu. Našou snahou je, aby kvalitu materiálu bolo poznať pri prvom dotyku.
Vďaka skúsenostiam a testovaniu vieme, že základom vývoja našich výrobkov je dôležité poznať skutočné potreby každého modelu. Pri výbere kladieme dôraz na správnu kombináciu materiálu s rôznou hustotou pre daný účel a samozrejme vybraný materiál testujeme a skúšame v teréne. Testovaním sa snažíme zaistiť správne funkcie materiálu, odolnosť, trvácnosť a pohodlnosť. Dôležitou súčasťou sú aj zipsy a gombíky, dodávané výhradne od renomovaných spoločností.

NÁŠ SMER

Inšpiráciou vzniku tohto oblečena je reálny návrat k prírodným materiálom, neskutočný pocit z príjemného nosenia s udržaním ideálnej mikroklímy.

Prioritami a zároveň charakteristickými črtami našich produktov je kvalita, originálnosť v dizajne, estetická hodnota, všestranné využitie a priaznivé ceny.

Našim cieľom je, aby si každý našiel u nás svoj výrobok, ktorý vyhovuje jeho potrebám a požiadavkám a zároveň nesklamal jeho očakávania.
Vďaka dlhej životnosti a unikátnemu materiálu si želáme, aby vás naše oblečenie sprevádzalo mnoho rokov a aby sa jedného dňa mohlo stať obľúbeným oblečením ďalších generácií.

Osobitý štýl nadčasového oblečenia značky Black hill outdoor®, spracovanie strihov až do najmenšieho detailu, množstvo farebných kombinácií, vyzdvihne dokonalosť každého outfitu .

Pred nami je dlhá cesta, ale chceme zostať verní prírode a našej tradícii.
Našim zámerom nie je len predať, ale aj poradiť a inšpirovať k zdravému životnému štýlu.
Budeme radi ak sa nám podarí osloviť široké spektrum ľudí a značka Black hill outdoor® bude napredovať aj vďaka vám.

Tím Black hill outdoor®