Využite zľavový kód: LETO30 do konca mesiaca!!

Udržateľnosť

Štastné a udržateľné: 10 tipov na zodpovednejšie Vianoce

Štastné a udržateľné: 10 tipov na zodpovednejšie Vianoce

Vianoce sú pre mnohých tým najkrajším sviatkom v roku, ktorý sa nám spája s pokojom, blízkosťou a rodinnou pohodou. Častokrát je ale realita, žiaľ, pravým opakom tejto predstavy. Nekontrolovaný konzum a honba za hojnosťou a „dokonalými“ sviatkami nielenže neprispievajú k vianočnej pohode, ale neprospievajú ani našej planéte. Počas týchto pár dní totiž spotrebujeme obrovské množstvo zdrojov a vytvoríme enormné množstvo odpadu.


3 dôvody, prečo sa investícia do merino oblečenia vyplatí

3 dôvody, prečo sa investícia do merino oblečenia vyplatí

Merino vlna sa v outdoorovom svete teší čoraz väčšej obľube a my v Blackhille tento supermateriál jednoducho milujeme. O jej početných pozitívnych vlastnostiach síce nemáme pochýb, no úprimne dodávame, že jej cena k nim zrejme nepatrí. Aspoň nie na prvý pohľad. Kvalitné merino veru nie je lacným materiálom, no zároveň sme presvedčení, že investícia do vlneného oblečenia je veľmi rozumná a v konečnom dôsledku aj finančne efektívna voľba. Prečo by sme v záplave lacného oblečenia mali za to, čo si obliekame, zaplatiť viac?


Merino tričká: Ekologická voľba oblečenia na outdoorové aktivity

Merino tričká: Ekologická voľba oblečenia na outdoorové aktivity

V dnešnej dobe, kedy sa stále viac ľudí začína zaujímať o ekológiu a udržateľnosť, je dôležité premýšľať nielen o potravinách a spotrebných výrobkoch, ale aj o našom oblečení. Módny priemysel je známy svojou negatívnou ekologickou stopou, no stále existuje mnoho spôsobov, ako zvoliť ekologickejšie možnosti. Jednou z týchto možností sú merino tričká, ktoré sú štýlovou alternatívou s minimálnym vplyvom na životné prostredie.


Merino vlna - udržateľná, odbúrateľná a ekologická voľba pre outdoorové oblečenie

Merino vlna - udržateľná, odbúrateľná a ekologická voľba pre outdoorové oblečenie

Merino vlna sa stala obľúbeným materiálom v módnom priemysle pre svoje jedinečné vlastnosti a výhody. Na rozdiel od iných vlnených materiálov je merino vlna mäkká, ľahká a priedušná, vďaka čomu sa pohodlne nosí po celý rok. To, čo odlišuje merino vlnu od ostatných materiálov, je jej udržateľnosť a ekologické výhody. Merino vlna je obnoviteľný zdroj, ktorý sa získava zo svetovo uznávaných oviec merino, ktoré je možné strihať viackrát do roka. V tomto blogovom príspevku sa pozrieme na mnohé výhody merino vlny a na to, prečo sa stala obľúbeným materiálom pre udržateľnú a ekologickú módu.


Merino vs. syntetické vlákna? Prírode to nie je jedno.

Merino vs. syntetické vlákna? Prírode to nie je jedno.

To, že na merino nedáme dopustiť, je zjavné. V dobe, kedy v obchodoch prevláda oblečenie z pokrokových syntetických materiálov s najvymakanejšími „fičúrkami“, je za naším nadšením pre merino vlnu oveľa viac, než len jej skvelé funkčné vlastnosti. Je to samotná príroda.

Ako outdooroví nadšenci k nej máme blízko, milujeme čas strávený v nej a veríme, že každý z nás je svojím dielom zodpovedný za jej ochranu. A aj preto sme veľkými fanúšikmi merino vlny.  Merino je totiž 100% prírodný a udržateľný materiál.


Viac je občas menej: aká je skutočná cena vášho oblečenia?

Viac je občas menej: aká je skutočná cena vášho oblečenia?

Zvykli sme si, že máme všetkého nadbytok. Sme zahltení nepreberným množstvom produktov, ktoré v reáli ani nie sme schopní za celý život naozaj využiť. Oblečenie nie je žiadnou výnimkou, skôr naopak. Po fast foodoch k nám dorazila aj fast fashion. Množia sa obchody, trendy a modely, klesá jedine ich cena a v mnohých prípadoch aj kvalita. Tá už dávno nie je rozhodujúcim faktorom pri kúpe oblečenia. Nemusí. Čím je oblečenie lacnejšie, tým viac si ho totiž môžeme kúpiť a jeden kúsok nám už dávno nemusí vydržať viac sezón. Pravidelné veľké výpredaje sú samozrejmosťou a pre vidinu výhodnej kúpy sme ochotní prižmúriť oko.


Udržateľná móda – odpoveď na fast fashion

Udržateľná móda – odpoveď na fast fashion

Žijeme rýchle, šialené časy. Veľa práce, informácií, jedla, oblečenia. Veľa všetkého. Naháňame sa, hltáme nové veci, hádžeme do seba potraviny a kupujeme čoraz viac odevov, ktoré vôbec nepotrebujeme, ale chceme ich. Lebo ich má kolega, sused, suseda, brat, sestra, svokra. Sú pekné, farebné, a hlavne lacné. Predovšetkým lacné. Dostupné širokej verejnosti, každý týždeň nové a neopozerané. Synergia funguje, obchodné reťazce chrlia tony textilu, ony predávajú, my kupujeme. Všetci sú spokojní. Fast fashion, ako sa nazýva toto nákupné šialenstvo, je záležitosť zdanlivo výhodná pre všetky zúčastnené strany. Aj pre predávajúcich, aj pre kupujúcich.


Malé kroky vedú ku globálnym zmenám – obmedzme plasty a buďme bližšie k prírode

Malé kroky vedú ku globálnym zmenám – obmedzme plasty a buďme bližšie k prírode

Plasty. Sú všade, kam oko dovidí, a počiatočné nadšenie z ich širokospektrálneho využitia pomaly vystriedalo zdesenie. Z výhody, ktorá spočívala v tom, že sa dajú využiť kedykoľvek a kdekoľvek, sa zrazu presne z toho istého dôvodu stala nevýhoda. Ľudstvo pomaly začína chápať, že žijeme dobu plastovú a tí, ktorým záleží na životnom prostredí, robia všetko pre to, aby sa naša planéta nezadusila pod tonami plastového odpadu. Pripravte sa, čaká nás obrovský boj.

doručenie

V rámci SVK

doručenie do 24 hod alebo na druhý deň

záruka 3 roky

Záruka 3 roky

na zipsy YKK

garancia

Garancia

vrátenia peňazí

skladom

Všetok tovar

skladom