Zľava -25% s kódom MLYN25. Viac info: Súťaž MLYN

Vitajte vo svete Black hill outdoor

Udržateľné merino oblečenie zo srdca Horehronia

Black hill je slovenská značka športového merino oblečenia, ktorá sa vo svete, kde dominuje fast fashion, zaviazala k trvalej udržateľnosti a pomalej móde s cieľom znižovať jej dopad na životné prostredie. Všetky naše produkty sú vyrábané na Slovensku, čo zaručuje vysokú úroveň remeselného spracovania a kontroly kvality. Naše merino oblečenie je nielen štýlové, funkčné a praktické, ale aj udržateľné.

Black Hill slovenská značka merino oblečenia

Čo je to vlastne merino?

Merino je 100 % prírodná ovčia vlna bez syntetických prísad. Získava sa z merino oviec chovaných prevažne v Austrálii a na Novom Zélande, ktoré je možné strihať viackrát do roka. Tento cyklus rastu novej vlny a následného strihania zabezpečuje obnoviteľný a nepretržitý prísun merino vlny = merino vlna je úplne obnoviteľná a je skvelou ekologickou alternatívou k syntetickým materiálom.vať k textilnému odpadu.

Obnoviteľný zdroj

OBNOVITEĽNÝ ZDROJ ENERGIE

Merino ovce sa chovajú pre svoju vlnu, strihať sa môžu viackrát do roka, čo zabezpečuje obnoviteľný a nepretržitý prísun vlny bez toho, aby im to spôsobilo škodu.

odbúrateľný materiál

ODBÚRATEĽNÝ MATERIÁL

Merino vlna je kompostovateľná, čo znamená, že sa môže prirodzene rozložiť a vrátiť sa do pôdy ako živina – pri výrobe nevzniká žiadny odpad.

šetrnosť k prírode

ŠETRNÉ K PRÍRODE

Pri výrobe a spracovaní merino vlny sa nepoužívajú žiadne toxické chemikálie, ani iné syntetické farbivá, ktoré by mohli poškodiť životné prostredie.

udržateľnosť

UDRŽATEĽNOSŤ

Merino vlna je udržateľná, pretože je to materiál s dlhou životnosťou. Tým sa znižuje potreba často kupovať nové oblečenie, čo môže prispievať k textilnému odpadu.

UV ochrana

VYSOKÁ UV OCHRANA

Prirodzenou vlastnosťou merino vlny je eliminácia účinkov UV žiarenia, čo mnohé syntetické vlákna nerobia vôbec, alebo nedostatočne.

antibakterialna

ANTIBAKTERIÁLNA SCHOPNOSŤ

Merino vlna je prirodzene antibakteriálna, čo znamená, že merino oblečenie môžete nosiť aj viac dní po sebe bez obáv zo zápachu.

priedušnosť

PRIEDUŠNOSŤ

Merino vlna je neuveriteľne priedušná, odvádza vlhkosť a udrží vás v pohodlí bez ohľadu na počasie.

termoregulácia

TERMOREGULÁCIA

Pre svoje izolačné a termoregulačné vlastnosti sa skvele hodí na vrstvenie, v zime zahreje a v lete ochladí.viac o merine


Merino ovčia vlna

Prečo Black hill outdoor?

Black hill je ideálnou voľbou pre uvedomelých spotrebiteľov, ktorým záleží na životnom prostredí aj štýle.

Náš záväzok k udržateľnej a pomalej móde sa odráža v každom detaile našich merino odevov, ktoré sú lokálne vyrábané s maximálnou starostlivosťou a pozornosťou.

To, čo nás odlišuje, je naše odhodlanie vytvárať produkty, ktoré nielen skvele vyzerajú, ale sú aj šetrné k životnému prostrediu.

slovensko

SLOVENSKÁ VÝROBA

Sme oddaní lokálnej výrobe, podpore miestnej ekonomiky a pomalým módnym praktikám, čo znamená, že naše oblečenie je vyrobené tak, aby vydržalo a bolo šetrnejšie k životnému prostrediu.

Zemeguľa

ZA UDRŽATEĽNEJŠIU BUDÚCNOSŤ

Investujete do udržateľnej budúcnosti našej planéty. Naše merino oblečenie je nielen mäkké a pohodlné, ale aj odolné a ekologické. Pridajte sa k nám v našej misii chrániť našu planétu a užite si prírodu vo veľkom štýle.

Prejsť do eshopu
doručenie

V rámci SVK

doručenie do 24 hod alebo na druhý deň

záruka 3 roky

Záruka 3 roky

na zipsy YKK

garancia

Garancia

vrátenia peňazí

skladom

Všetok tovar

skladom